artykuł nr 1

Tłumacz języka migowego

Informacja dla osób uprawnionych

Informujemy, że od 1 kwietnia 2012 r. obowiązują przepisy ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. z 2017, poz. 1824 t.j.). Dotyczą one m. in. języka migowego oraz technik wspierania osób głuchych i głuchoniewidomych. Ustawa reguluje sposób komunikowania się osób głuchych i głuchoniewidomych z administracją.

Zgodnie z zapisami powyższej ustawy osoba uprawniona (głucha lub głuchoniewidoma) ma prawo do pośrednictwa tłumacza w kontakcie z urzędem lub instytucją.

Świadczenie to jest bezpłatne i przeznaczone dla osób uprawnionych będących osobami niepełnosprawnymi w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2019 r., poz. 1172 t.j.).

Osoby niesłyszące i mające trudności w komunikowaniu się, chcąc załatwić sprawę w naszej jednostce z pomocą tłumacza języka migowego - w oparciu o zapisy ww. ustawy - zobowiązane są do zgłoszenia chęci skorzystania ze świadczenia ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się z minimum trzydniowym wyprzedzeniem oraz dokonania zgłoszenia w celu rezerwacji wizyty.

Zgłoszenie powinno zawierać:

imię i nazwisko osoby zainteresowanej,
propozycję terminu (nie krótszy niż 3 dni robocze),
krótkie określenie sprawy,
kontakt zwrotny, na który zostanie nadesłana informacja z potwierdzeniem spotkania.

Gdzie wysyłać informacje:

Zgłoszenie proszę wysłać na adres e-mail: kck@kck-kwidzyn.pl
lub
wysłać na adres Kwidzyn Centrum Kultury, ul. 11 Listopada 13, 82-500 Kwidzyn (liczy się data dostarczenia korespondencji)
lub
przekazać telefonicznie za pośrednictwem osoby trzeciej na numer telefonu 55 279 3528

 

ETR tekst łatwy do czytaniaPodstawowym celem działalności Kwidzyńskiego Centrum Kultury jest upowszechnianie kultury. W skład tego wchodzi organizowanie imprez kulturalnych: spektakli, koncertów, wystaw, prezentacji filmów, organizowanie obchodów świąt narodowych oraz uroczystości miejskich, prowadzenie zespołów, kółek i ognisk artystycznych oraz edukacja kulturalna dzieci i młodzieży, prowadzenie działalności wydawniczej i promocyjnej, tworzenie warunków dla rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego oraz zainteresowania wiedzą i sztuką, tworzenie warunków dla rozwoju folkloru, gromadzenie, dokumentowanie, tworzenie, ochrona i udostępnianie dóbr kultury.

Oprócz tego KCK jest organizatorem wydarzeń, które co roku wpisują się w kalendarz imprez miejskich. Dni Kwidzyna, Festiwal Ulicznej Sztuki, Pożegnanie lata, kino na leżakach, Teatralia, Ogólnopolski Konkurs Recytatorski czy organizacja Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Obecnie Kwidzyńskie Centrum Kultury zajmuje 4 budynki.

W obiekcie przy ul. 11 Listopada znajduje się siedziba KCK. W tym pokoszarowym budynku znajdziecie także sale dydaktyczne, pracownie plastyczne, pracownie fotograficzną, pracownie wokalno-instrumentalne oraz pracownię kreatywną i pomieszczenia wynajmowane bądź użyczane innym podmiotom. Czarna Sala jest miejscem, w którym ma swoją siedzibę pracownia regionalna, oraz pracownia tańca towarzyskiego. Bardzo dużą zaletą Czarnej Sali jest kameralna sala widowiskowa, która oprócz prób dla tancerzy i młodych aktorów, jest przeznaczona do organizacji mniejszych form kulturalnych. Budynek teatru mieści w sobie salę teatralno-kinową oraz jest zapleczem dla pracowni folkloru oraz gry na gitarze. 374 miejsca w teatrze i nowoczesny system nagłośnieniowy dają możliwość przeprowadzenia wielu wydarzeń dla szerszej publiczność w tym pokazów filmów premierowych i przedpremierowych.

Dodatkową działalnością KCK jest sprawowanie funkcji muzealno-przewodniczej. Wykwalifikowana kadra przewodników, na co dzień oprowadza turystów po Krypcie Wielkich Mistrzów, wieży dzwonnej oraz po Katedrze w Kwidzynie. Prowadzą też z powodzeniem sklep z pamiątkami – Tabularium.

W chwili obecnej KCK zatrudnia 15 instruktorów pracujących z młodzieżą. Na zajęcia uczęszcza systematycznie ok. 300 młodych adeptów sztuki ćwiczących w takich zespołach jak: „Powiśle”, „Harfa”, „Jazz Juniors Band” czy „Art Voice”,  Do tego dochodzi jeszcze grupa ok. 80 plastyków oraz uczestników pracowni kreatywnej i dwóch grup teatralnych. Jednej młodzieżowej pod kierunkiem Sergiusza Mizery a druga to amatorski teatr dla dorosłych, nad którym pieczę trzyma Arek Jaroń. 

Szczegółowe informacje są dostępne na naszej stronie www